Kazan Federal Üniversitesi Hakkında

Rusya'nın en köklü 2. Üniversitesi olarak 1804 yılında kurulduk. Bugün Üniversitemiz, uluslarası kapsamda binlerce iş birliği, üniversite anlaşmaları ve staj imkanlarına sahiptir. Vladimir Lenin ve Tolstoy gibi ün kazanmış bir çok kişi KFU mezunu olmakla beraber üniversitenin eğitim kalitesinin en büyük kanıtıdır

Kazan Federal Üniversitesi 1996 yılında Rusya Federasyonu ‘nun kararıyla en değerli kültür mirasları listesine eklendi. Bizler dünyaca tanınmış olan matematik, fizik, kimya, biyoloji ve şarkiyat okullarının geleneklerini özenle korumaktayız. Son on yıl içinde burada nanoteknoloji ve biyomedisin, psikoloji , kültür bilimi ve humanitar ilimler gibi farklı alanlarda, öndegelen ilimlerarası araştırmalar gerçekleştirilmektedir.

KFU'da bulunan N.Lobaçevskiy adını taşıyan kütüphane yaklaşık 5 milyonluk fona sahip olmakla birlikte Rusya’da en büyük ve en eski kütüphanelerden birisidir Kazan Üniversitesi, uluslararası işbirliği konusunda da tanınmış liderdir. Eğitim üyeleri ve profesörler başarılı olarak uluslararaı fonlar ile geleceğe yönelik tasarlama faaliyetini de gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler ve bilim adamları yoğun bir şekilde 50 den fazla ülke ve 200 den fazla partner üniversitelerle düzenlediği çift taraflı araştırmalara ve akademisyen değişimi programlarına katılmaktadırlar.

KFU size neler sunar?
  • Dünyaya denk bir diploma
  • Mezunlarımızın tamamı kolay bir şekilde iyi şirketler, iyi işler bulur.
  • Erasmus+ gibi ünlü bir çok öğrenci değişim programı
  • Türkiye sınav sistemi olmadan dilediğiniz bölümü seçebilme imkanı
  • Rusça dilini yerinde çok iyi imkanlar ile kolay öğrenme fırsatı

Kayıt yaptırmak için Türkiye'de bulunan yetkili acentalarımız ile iletişime geçebilirsiniz

Aktif Öğrenciler

Eğitim Programı

Eğitmen Kadrosu

laboratuvar

Mezunlar

KFU Hakkında Neler Düşünüyor

Van Bo

China

Birkaç nedenden dolayı Kazan Federal Üniversitesi'ni seçtim. Her şeyden önce, Leo Tolstoy ve Vladimir Lenin orada okuması beni çok etkilemişti. Çin'de çok ünlüler ve benim ülkemde onlara karşı özel bir tavır var. Kazan'da yaşamayı seviyorum. Bu şehrin bin yıllık bir tarihi ve geleneği var.

Ibraham

New Zeland

Kazan Federal Üniversitesi'ni, özellikle kuruma ve hatta şehrin kendisine aşina olmasam da, yeni bir şeyler denemek için bir fırsat olarak gördüm. Ama buraya geleceklerden habersiz geldiğim için, dürüstçe söyleyebilirim ki, gelecekte beni sadece memnun etmeye devam edeceğine inandığım harika bir deneyim yaşadım.

Olga Baklanova

Kyrgyzstan

Beş yıl önce önemli bir karar verdim - bir Rus üniversitesine gitmek. Kazan Federal Üniversitesi'ni seçtim. Farklı bir ülkede büyüdüğüm için fikrim internetten bulduğum yazılar ve fotoğraflardan oluşuyordu. Üniversitenin tarihi, başarıları, program çeşitliliği ve potansiyelimi gerçekleştirme fırsatları ile beni etkilediğini hatırlıyorum.

Luis Ricardo

Columbia

Havaların hep sıcak olduğu Latin Amerika'dan biri olarak, Rusya gibi havanın çok sert olabileceği bir ülkeye uyum sağlamak zordu. Ancak bunun yanı sıra, Kazan Federal Üniversitesi'nde tıp fakültesinde okumakla ilgili tüm deneyimlerim çok iyi oldu.