Kazan Federal Üniversitesi Hazırlık Eğitimi

Rusya'da Rusça ve İngilizce hazırlık eğitimi alabileceğiniz en doğru üniversite.

Daha Detaylı Bilgi
kazan federal üniversitesi hazırlık eğitimi

Kazan Federal Üniversitesinde Hazırlık Eğitimi

Rusya'nın en iyi 5. Üniversitesi ve dünyanın en iyi 396.Üniversitesi olan Kazan Federal Üniversitesinde Hazırlık Eğitimi yabancı öğrencilere eşsiz bir deneyim sunuyor. Çok uluslu olan üniversitesmizde 30 dan fazla milletten öğrenci bulunmakta. Farklı kültürlerin bir araya gelişiyle oluşan zengin kültürel bir ortamda öğrenciler hayat deneyimlerini birleştiriyor ve dünya standartları üzerinde eğitime adını yazdırmış olan bir üniversitede en iyi şartlar altında hazırlık eğitimlerini alıyorlar.

Rusça Tıbbı Hazırlık

Rusça/Biyoloj/Kimya

Rusça Mühendislik Hazırlık

Rusça/Matematik/Fizik

Rusça Sözel Hazırlık

Rusça/Tarih/Edebiyat

Rusça Hazırlık Ücreti

$3500

Kontenjan Talebe Göre

400-800

Akademik Takvim

6 Eylül - 1 Haziran

İngilizce Dersler

Tıbbı Hazırlık - İngilizce/Biyoloj/Kimya/Rusça

İngilizce Hazırlık Ücreti

$4500

Kontenjan Talebe Göre

100-200

Akademik Takvim

30 Ekim - 30 Haziran

Kayıt İçin Yetkili Başvuru Merkezleri

Despa Yurt Dışı Eğitim ve İtown İnternational

Hazırlıktan Eğitiminde Başarısız Olmak

Hazırlık eğitimi sürecinde 3 ya da 4 ders göreceksiniz. Bu derslerin 1 tanesinden kalma hakkınız var bu durum sertifika almanızı ve bölüme geçişlerinizi engellemeyecek. Ancak 2 ya da daha fazla dersden kalırsanız sertifika yerine katılım belgesi alacaksınız ve burada dil bildiğinize dair Kazan Federal size referans olmayacak. Sadece bu eğitim için buraya geldi şeklinde bir belge alacaksınız.

Hazırlıktan Sonra Bölüme Başlamak

Hayır. Hazırlık eğitimin bittikten sonra bölüme başlarken hazırlık senesinde gördüğün dersler için sınava gireceksin. Tıbbi alanlarda ki eğitimlerde dil sınavı mülakat şeklinde gerçekleşecek, diğer tüm sınavlar ise yabancı öğrenciler için online olarak evlerinde katılım sağlayacak.

Hangi Yurtta Kalacağım

Türkiye temsilcilerimiz olan şirketler ile kayıt yapan öğrenciler kesin olarak adıyla meşhur olan Rusya'nın en iyi öğrenci kampüsü ödüllü "Universiade Village" yurdunda kalacak. Fotoğraflar İçin tıklayın.

Hazırlığa Kayıt İşlemleri

Türkiye temsilcisi şirketlerimizden hizmet alın.

Despa Yurt Dışı Eğitim ve İtown İnternational gibi Türkiye Temsilcisi olan uzun yıllardır okulumuzun temsilcilik ve yabancı öğrenci kayıt faaliyetlerini yürüten şirketler ile bilgi alışverişinde bulunarak kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Harici firmaların kayıt işlemleri yasal olmamakla beraber, farklı yurt, farklı geliş tarihi, davetiye ve vize çıkmaması gibi yaşanılabilecek aksaklıkların hiçbirisinden üniversitemiz sorumlu değildir.

Hazırlık Eğitimi Sonrası Okul Değişikliği

Hazırlık eğitimini bitiren öğrencilerimiz, sertifikaları ile dilediği Rusya üniversitesinden birisine kayıt yaptırabilir ve bölüm eğitimini orada alabilir. Aynı şekilde farklı okulda hazırlık gören öğrencilerde KFU'da eğitim görmek için başvurusunu yaparak geçişini kolaylıkla sağlayabilir.